Yeni Tekne – Ege Yat 23

İlk göz ağrımız olan Tiny 17’yi yeni sahiplerine devredip İstanbul’a uğurladım. O artık Joy ismiyle Küçükyalı balıkçı barınağında olacak. Özleyeceğiz.

Onu satmadan birkaç gün önce Kurşunlu’daki komşu marinada satışa çıkan iyi durumda ve 7 metrelik bir tekne ilanına rastladım. Gittim, gördüm –  görüştüm. Yaş ve modeline göre yüksek fiyatlı da olsa iyi durumda olduğu için biraz zorlanarak  satın aldım, Allah’a hamd olsun.

Bu yeni tekne bir Ege Yat 23. WC kabini, iki kişilik baş altı yatağı, küçük mutfağı ve marşlı motoru ile daha kullanışlı bir tekne. Bir kaç günlük seyirlere çok rahatlıkla çıkılabilir.

Yeltes Halley 7 ve Hunter 23 modellerinden esinlenerek, eskiden Üstündağ olarak bilinen şimdi Ege Yat olarak faaliyetlerine devam eden firma tarafından 2006’da üretilmiş bir tekne.

İlk seyrimize ait kısa videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu seyirden sonra bizim eski teknenin yerine bağladık ARDA’yı. Son hali böyle:

Arda 80 yeni marinasında dinleniyor.

Yeni videolarını yakında youtube kanalımda görmeniz mümkün olur inşaallah…

“Yeni Tekne – Ege Yat 23” için bir yorum

  1. Selamlar, yavaş yavaş emekliliğe hazırlanıyorum. Hayatımın bundan sonraki kalanını denizde geçirmeyi düşünüyorum. Sizin gibi idamesi kolay bir tekneyle başlamayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nedir bu konuda. Şimdilik Eskişehir’e yakın Mudanya veya civarında küçük bir tekne ile hem denizciliği öğrenmek hem de bu işin zevkine biran önce varmak istiyorum. Ege23 gofi21 gibi teknelerle ilgileniyorum. Neler tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.